Türkiye’nin en iyi bilinen ‘yönleme sistemi’ uygulaması hangisi?

Geliştirdiği yerelleştirilmiş uygulamalar ve hizmetler ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Yandex, iOS platformunda 2014’ü zirvede kapatıyor. Türkiye’de 2014’te App Store’da yer alan en popüler ücretsiz uygulamalar sıralamasında, yönleme sistemi-navigasyon kategorisinde Yandex’in iki uygulaması ilk üç sırada yer alıyor.

2014’ün başından bugüne kadar App Store’dan  1,059,909 kez indirilen Yandex.Navigasyon, navigasyon kategorisinde en popüler ücretsiz  uygulamalar sıralamasında liderlik koltuğunda oturuyor. Yandex.Navigasyon, App Store’daki tüm ücretsiz uygulamalar arasında ise sekizinci sırada yer alıyor. Google Play platformunda da yıl başından bugüne kadar 2,574,691 kez indirilen Yandex.Navigasyon her ay milyonlarca kişiyi gideceği noktaya en kısa yoldan ulaştırmaya devam ediyor.

App Store’un en popüler ücretsiz yönleme uygulamaları arasında üçüncü sırada ise Yandex.Haritalar yer alıyor. Büyük şehirlerde trafik durumunu da anlık olarak gösteren Yandex.Haritalar, 2014’ün başında bugüne kadar App Store üzerinden 189,848 kez indirildi. Aynı dönemde Google Play üzerinden 522,242 kez indirilen Yandex.Haritalar yüzbinlerce kişinin hayatını kolaylaştırıyor.

Paylaş

Bu habere yorum yaz