Finansal veriler de artık buluta taşındı

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için kullanımı kolay bulut tabanlı finans yönetim hizmeti sunan Paraşüt, bir işletmenin tüm finansal operasyonlarını otomatik hale getirmesini sağlamak amacıyla 2013 yılında kuruldu. Gelir gider yönetimi konusunda sağladığı faydalar ile bugüne kadar 5000’i aşkın işletme tarafından tercih edilen uygulamada 60,000 fatura oluşturuldu.

Paraşüt kullanıcıları, Kasım ayında sunulmaya başlayan çevrimiçi tahsilat hizmeti ile fatura kesiminden tahsilata kadar olan tüm süreci tek bir noktadan yönetmeye başladı. Sabit ve yalın komisyon oranları ile sunulan ve herhangi bir teknik çalışma gerektirmeyen çevrimiçi tahsilat hizmetini kullanmak için uygulamaya üye olmak yeterli.

Ocak ayından itibaren Paraşüt, işletmelere e-Fatura hizmetini de sunmaya başlayacak.  e-Fatura hizmeti işletmelere hem maliyet hem de operasyon yükü hafifletmesi açısından çok büyük avantajlar sunacak. e-Fatura hizmeti ile fatura yazdırma, kurye ile gönderme, takip süreci bitecek. Kısa sürede oluşturulan bir fatura, bir tıkla anında alıcısına ulaşarak tahsilatları hızlandıracak.

İşletmeler için bir finansal kontrol paneli niteliği taşıyan uygulama fatura ve ödeme planı oluşturma, tahsilat ve ödeme takibi, ödenmesi gereken KDV, nakit akışı, şirket harcamaları, satış ve alışlardaki büyüme eğilimi gibi bilgi ve gereksinimleri gerçek zamanlı tek elden yanıtlıyo

Paylaş

Bu habere yorum yaz