Setenta sports hd spor yayınlarını SES’in ASTRA 5B uydusu üzerinden yapacak

Dünyanın önde gelen spor yayıncılarından Setenta Sports’un özel TV yayınları, SES’in ASTRA 5B uydusu üstünden bölgeye ulaşacak.

İki firma arasında yapılan işbirliği ile La Liga’dan Dünya Kupası’na Formula 1’den Dünya Boks Şampiyonası’na kadar dünyanın en önemli spor olayları bölgenin 13 ülkesinde HD olarak gösterilecek.

Dünyanın lider uydu ve yayıncılık operatörlerinden SES, spor alanında uluslararası televizyon yayıncılığı yapan Setanta Sports ile gerçekleştirdiği işbirliğini duyurdu. Bu kapsamda Setanta Sports, SES’in 31.5 derece Doğu yörüngesindeki ASTRA 5B uydusu üzerinden iki HD (yüksek çözünürlüklü) spor kanalıyla yayın yapacak. Yayınlar Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Estonya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Latviya, Litvanya, Moldova, Özbekistan, Tacikistan ve Türkmenistan olmak üzere 13 ülkeden izlenebilecek.

Setanta Sports ve Setanta Sports+ kanallarından yapılacak olan özel yayınlar ile İspanyol La Liga, İtalyan Serie A, Fransız Ligue 1, Avrupa ve Dünya Kupaları, İngiliz Federasyon Kupası FA Cup ve Capital One Cup gibi dünyanın önde gelen futbol karşılaşmaları verilecek. Ayrıca, Amerikan ulusal hokey ligi NHL, dövüş sporları ligi UFC, Formula 1, Fransız Top 14 Ragbi ve Dünya Boks Şampiyonası da canlı ‘premium’ yayınlar olarak bu iki kanal üstünden yayınlanacak.

Setanta Sports ve Setanta Sports+ kanalları, söz konusu ülkelerin kablolu yayınları, DTH ve IPTV platformları üzerinde de mevcut.

Setanta Sports Avrasya Başkanı Dwyer McCaughley, gerçekleştirilen işbirliğine ilişkin, “Setanta Sports olarak, spor karşılaşmalarını ve yarışları canlı yayınlayarak televizyon izleyicilerini sahadaki aksiyona yakınlaştırmayı hedefliyoruz. SES’in yüksek kaliteli uydu televizyonculuğu konusundaki deneyimi ve bu deneyimin ASTRA 5B uydusunun geniş kapsama alanıyla birleşmesi tam ihtiyacımız olan çözümdü. Bu işbirliğinin uzun yıllar devam edeceğini umuyoruz” dedi.

SES, Ticari Avrupa, Kıdemli Başkan Yardımıcısı Norbert Hölzle ise şunları söyledi: “Setanta’nın amacı, dünya genelinde izleyicilerinin sayısını artırırken heyecan verici içerikleri dünyanın bu bölgesindeki spor meraklılarının da beğenisine sunmak. SES’le çalışmayı tercih ettikleri için memnuniyet duyuyoruz”.
Yakın tarihte fırlatılan ve 31.5 derece Doğu yörüngesine yerleştirilmiş olan ASTRA 5B uydusu, SES’in Avrupa’daki en yeni görüntü kapsamasını güçlendirirken, firmanın etki alanını coğrafi olarak Orta ve Doğu Avrupa, Rusya ve bölgedeki diğer bağımsız ülkelere de yaygınlaştırmış oluyor. ASTRA 5B uydusu, doğrudan eve, doğrudan kabloya ve sayısal karasal televizyon ağlarına katkı yayınları için en uygun çözümü sunuyor.

SES Orta Doğu pazarındaki varlığını güçlendiriyor

SES, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde faaliyete geçirdiği yeni ofisiyle Orta Doğu pazarına yönelik uzun vadeli bağlılığını teyit etti. Dubai ofisi bünyesinde görev alan ve mühendislik, satış ve iş geliştirme alanlarında yüksek beceriyle donanmış, alanında uzman ekibi, SES’in dünyaya yayılmış diğer ofisleri tarafından uluslararası bazda destekleniyor.

Orta Doğu’da 2001 yılında faaliyete geçen, o günden bu yana ise hem alanda hem de uzaydaki yatırımlarını artırmaya devam eden SES, dokuz uydusu aracılığıyla bölgenin sürekli artan uydu erişim ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SES, bölgede sürekli büyüyen yatırımlarına ilaveten, yine 2014 yılı içinde Dubai’de SES Teknik Akademisi’ni faaliyete geçirdi. Şirket bu platform aracılığıyla, ABD ve Avrupa’da yaşanan endüstrideki en son gelişmeleri Orta Doğu’daki müşterilerinin hizmetine sunuyor.

SES Orta Doğu Genel Müdürü Hussein Oteifa, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Orta Doğu’daki pek çok bölgede uydu, en güvenilir bağlanabilirlik metodlarından biri. Veri erişimine yönelik talep ise her geçen gün artıyor. SES olarak Dubai’de bir ofis açmış olmamız, bölgeye olan bağlılığımızdaki kararlılığımızı gösterirken müşterilerimize fiziken daha yakın olmamızı ve isteklerine anında cevap verebilmemizi sağlıyor. Oteifa, sözlerine şöyle devam etti: “Diğer yandan varlıklarını Orta Doğu’nun ötesine taşımak isteyen bölgedeki müşterilerimiz, kapsamlı ürün ve hizmet yelpazemizle 54 uydu kapasiteli küresel filomuzdan yararlanabilecekler.”

Paylaş

Bu habere yorum yaz