Grandstream’in ödüllü ürünlerine bir yenisi daha eklendi

Dünyada, Android işletim sistemi ile çalışan tek IP Telefon olan Grandstream GXP2200, ITSPA tarafından ödüllendirildi.

Türkiye distribütörlüğünü Empatiq İletişim Teknolojileri’nin yürüttüğü Grandstream GXP2200, ses haberleşmesi sağlayan ürünler kategorisinde, ITSPA (The Internet Telephony Services Providers’ Association – İnternet Telefon Hizmeti Sağlayıcıları Birliği) tarafından “En Çok Tercih Edilen Ürün” ödülüne layık görüldü.

Dünyada, Android işletim sistemine sahip tek IP telefon olan GXP2200; güvenilirlik, kullanım kolaylığı, tasarım, farklılık ve yenilikçilik ölçütleri değerlendirilerek, “En Çok Tercih Edilen Ürün” ödülünü almaya hak kazandı.

Üçüncü parti SIP (Session Initiation Protokol/Çağrı Başlatma Protokolü) cihazlarla uyumlu çalışabilen GXP2200, 6 SIP hattı, gigabit çift ethernet ve Bluetooth bağlantısına sahip. HD ses kalitesi ile telefon görüşmeleri yapılmasına olanak sağlayan ürün, renkli dokunmatik ekranıyla da dikkat çekiyor.

Grandstream ürünlerinin sahip olduğu özelliklerin kullanıcılara sunduğu avantajları vurgulayan Empatiq Genel Müdürü Aykut Sağlam, bu özelliklerin, ürünleri farklı kıldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “10 yılı aşkın süredir Grandstream ürünlerinin Türkiye’deki tek distribütörü olarak faaliyet gösteriyoruz. Grandstream, ürün yelpazesini sürekli genişleten bir marka. 2013 yılında ürün yelpazesine dahil ettiği GXP2200 ürünü, dünyada Android işletim sistemi ile çalışan tek ürün olma özelliğini taşıyor. Üründe, standart bir IP telefonun özelliklerine ek olarak, Android işletim sistemi de bulunuyor. Böylelikle, kullanıcılar, Android işletim sistemli cihazlar ile gerçekleştirdikleri tüm işlemleri, masaüstü IP telefonları ile de gerçekleştirebiliyor. Örneğin IP telefonlarının dokunmatik ekranı üzerinden e-postalarını okuyup yanıtlayabiliyor ya da sosyal ağlara bağlanabiliyorlar. Üstün özelliklerinin yanı sıra Android işletim sisteminin getirdiği avantajlar, ürünün daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Ürünün, ITSPA tarafından layık görüldüğü ödül de bunun en önemli kanıtlarından bir tanesi.”

 GXP2200

GXP2200, Android uygulamalar üzerindeki tüm özelliklerin IP telefon üzerinde kullanılmasına olanak vermekte. HD ses kalitesinde görüşme imkanı sunan bu IP telefon, Grandstream markasının ilk SIP telefonu durumunda. Ürün, aynı zamanda, Android platform üzerinde çalışan ilk ve tek IP telefon olma özelliği taşımakta. GXP2200, perakende, hastane, üretim, sağlık sektörü gibi alanlarda, özelleştirilmiş uygulamalara imkan vererek, bu sektörlerin, haberleşme sistemlerinden en etkin şekilde faydalanmasını sağlamakta.

(480 x 272) piksel kapasitif dokunmatik ekranı ile dikkat çeken GXP2200, kullanıcılara HD ses kalitesinde görüşme imkanı sunmakta. Gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olan ürün aynı zamanda, 3. parti cihazlarla uyum sağlayabilmekte.

GXP2200’in teknik özellikleri

  • (480×472) Piksel Renkli Dokunmatik Ekran,
  • 6 SIP Hesabı,
  • 2 adet 10/100/1000 Mbps Ethernet Yuvası,
  • Tümleşik PoE Desteği,
  • Android 2.3 İşletim Sistemi,
  • Bluetooth Kulaklık Desteği,
  • 264 BP/MP/HP, H.263/H.263+, MPEG4 ve 1080p Çözünürlük.

Grandstream

2002 yılında kurulan Grandstream Networks, IP ses / video telefon sistemleri ve video görüntü çözümleri alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer almakta. Grandstream, küçük ve orta ölçekli şirketler için geniş bir yelpazede ürün ve çözümler sunmakta. Grandstream markasının ürünleri, kurumların haberleşme maliyetlerini azaltmakta ve verimliliklerini artırmakta. Açık standartlardaki SIP tabanlı ürünleri, endüstrideki 3. parti SIP cihazla ile uyumluluk sağlamakta. Üst seviyede fiyat performansına sahip ürünler, kurumlar için esneklik ve güvenlik sunmakta.

ITSPA

ITSPA 2004 yılında İngiltere’deki ağ operatörleri, servis sağlayıcıları ve VoIP hizmetleriyle bağlantılı olan diğer kuruluşları, İngiltere ve Avrupa birliği ülkelerinde temsil etmek amacıyla kurulan ticari bir birlik konumunda. ITSPA, VoIP endüstrisinin gelişimini desteklemek amacıyla farklı projeler gerçekleştirmekte.

Empatiq İletişim

10 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe faaliyet gösteren Empatiq İletişim Teknolojileri, kurulduğu günden beri Grandstream ürünlerinin Türkiye’deki tek distribütörü olarak faaliyet göstermekte.

Sektör gelişmeleri ve değişen teknolojik şartlara paralel olarak, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve çözümler sunan Empatiq İletişim, Cisco, 3CX, Sangoma, Matrix markalarını da ürün yelpazesine eklemiş bulunmakta.

Kurumların daha etkin ve daha verimli olmasını sağlayan ürünler sunmayı amaç edinen Empatiq İletişim Teknolojileri, kuruluşundan bu yana, yenilikçi ve atılımcı politikası ve ileriyi gören yatırımları sayesinde sektörde önemli bir konuma sahip bulunmakta. Empatiq İletişim Teknolojileri, çözüm ortakları ve dağıtım kanalları aracılığıyla sektörde önemli projelere imza atmaya devam etmekte.

 

Paylaş

Bu habere yorum yaz