Bilkom büyümesini yeni işbirlikleriyle daha da hızlandırdı

Türkiye’nin Sanal (dijital) Yaşam Koçu Bilkom, yeni dönem stratejileri ve 2015 hedeflerini 30 Eylül’de düzenlenen ve Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık ile bölüm direktörlerinin katıldığı kahvaltılı basın sohbetinde paylaştı.

Toplantıda, 2014 yılında yeni işbirlikleriyle büyük bir başarıya imza atarak, sene sonu hedeflerine yüzde 80’i aşan bir büyüme performansıyla neredeyse şimdiden ulaştıklarını belirten Cömert Varlık, 2015’te ürün yelpazelerine yeni markaları ekleyeceklerinin de sinyallerini verdi: “30 yaşına bastığımız 2014 bizim için gene yenilikler ve değişimlerle dolu bir yıl oldu. Ürün gamımızda uzun yıllardır bulunan Apple’ın yanına bir diğer teknoloji devini, Asus’u, Zenfone ile kattık. Mevcut ürün gamımızla sene sonunda satışlarımızın 600 milyon TL’yi geçeceğini öngörüyoruz. Böylece geçen seneye göre yüzde 80’in üzerinde, pazarın çok üzerinde bir büyümeyi yakalayacağız. Hedefimiz orta dönemde 1 Milyar TL’lik satış rakamlarını yakalamak. Bunu gerçekleştirmek için ürün yelpazemizdede onlarca markanın bulunması gerekmiyor, sadece alanında öncü 7-10 markayla bunu başaracağımıza inanıyorum”.

Cömert Varlık: ‘Yeni işbirliklerini değerlendiriyoruz’

Bilkom’un yeni dönem stratejisini “Tüm işletim platformlarında deneyim yaşamak isteyen müşterilere aynı mesafede olmak” olarak açıklayan Varlık, şunları söyledi: “ASUS işbirliği ile de bu stratejimizi ortaya koyduk. Müşteri beklentilerini gözlemliyor, katma değerli hizmet anlayışımızı alanında öncü küresel ve yerli markalarla hayata geçirmeyi istiyoruz. Tablet bilgisayar, giyilebilir teknolojiler konusunda araştırmalarımız devam ediyor. Sanal ve mobil yaşam tarzını merkezine alan, geleceğin teknolojilerini bugüne taşımış ürün ve hizmetler üzerinde yoğunlaşıyoruz. Yeni markaları belirlerken ‘Neden olmasın?’ sorusuyla, önyargılardan arınarak işe başlıyoruz ancak tabii ki müşteri taleplerini ve eğilimlerini gözeterek, son derece titiz ve seçiciyiz”.

Toplantıda bulunan Bilkom Ürün Grup Müdürü Can Irmak Sağıroğlu da, yeni işbirliklerini ürün gamı stratejisinin bir parçası olarak değerlendirdiklerini belirtirken, İnsan Kaynakları Müdürü Burak Sezer söz konusu başarıların arkasında dinamik ve değişimi kendisine ilke olarak benimsemiş bir organizasyonun bulunduğunu ve bunun için çok şanslı olduklarını ifade etti.

Yeni oyunlar yolda

Toplantıda Bilkom’un 2014 yılında oyun pazarına girişini ise Bilkom Satış Direktörü Fikret Ballıkaya değerlendirdi. Bu kararın dijital yaşam tarzını benimsemiş tüketicilere yönelik stratejik bir karar olduğunu belirten Ballıkaya, “Oyun işini bir sektör olarak görmekten çok, eğlenceyi ve büyükler için ‘lifestyle’ eğilimleri barındıran bir alan olarak görüyoruz. Bu alanda yeni gelişmeler de var. CDProject firması ile anlaşma imzaladık, ‘Witcher 3’ yakında Bilkom ile Türkiye’de olacak. Merakla beklenen yeni oyunları Türkiye’ye getirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 2010 yılından bu yana sahiplendikleri “Dijital (Sanal) Yaşam Koçu” parolasının Bilkom’da tüm çalışanların genlerine işlediğini belirten Bilkom İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü Azade Çerkezoğlu Çavuş; tüketiciye dokunan katma değerli distribütörlük anlayışlarıyla oluşturdukları yayınları tüm Türkiye’ye şifresiz olarak açma kararı aldıklarını aktardı. Çerkezoğlu, bu sayede “geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyan markalara ve ürünlere dair” tamamen Türkçe hazırlanan içerikleri, tüm teknoloji severlere açtıkları (www.dijitalyasamkocu.com) Net kapısı ve “Bilkom DYK” mobil uygulamasıyla son kullanıcıya ulaşmaya devam edeceklerini iletti.

Paylaş

Bu habere yorum yaz