Philips, Kavisli TV pazarına Android ile Çalışan Ürünüyle Girip Fark Yaratıyor

TP Vision, Android ile çalışan kavisli ekrana sahip ilk Philips 4K Ultra HD TV’sini IFA Fuarı’nda görücüye çıkarttı. Philips, Android farkıyla kavisli TV pazarına çok iddialı bir şekilde giriyor.

Dünyada ve Türkiye’de Philips markalı TV’leri pazara sunan TP Vision, ilk kavisli Philips TV’sini Berlin’de IFA Fuarı’nda tanıttı. Android  ile çalışan 139 cm (55 inç) Philips 8900 4k Ultra HD TV ile Philips de kavisli ekran pazarına hızlı bir giriş yapıyor.

8900 serisi, Android işletim sistemi ve muazzam işlem gücü sayesinde en akıcı kullanıcı ara yüzüne deneyimine imkan veriyor. 3 yönlü Ambilight’ın da bulunduğu kavisli Philips 8900, üçüncü çeyrekte Avrupa, Rusya ve Türkiye’de satışa sunulacak. Philips 8900, kusursuz görüntü kalitesi ve üstün hız performansını birarada sunmak üzere 6 çekirdeğe sahip.

Birinci sınıf resim kalitesi

Philips 8900’de, hareketlerde kusursuz keskinliği sağlamak üzere 1000 Hz Perfect Motion Rate Ultra ve Ultra Çözünürlük özellikleri bulunuyor. Aynı zamanda, ekranların mükemmel kontrastını geliştirmeye yönelik bölgesel kontrast ve odadaki ortam ışığına bağlı olarak LED arkadan aydınlatmayı dinamik olarak uyarlayan algılayıcı tabanlı bir teknoloji olan Micro Dimming Pro’ya da sahip. Micro Dimming Pro, derin siyahlar ve parlak beyazlar ile etkileyici bir kontrast sağlıyor.

Philips 8900 TV, 139 cm (55 inç) kavisli bir ekrana sahip. Bu, yüksek kaliteli parlak krom yüzey ile geliştirilen cesur ve de iddialı bir görünüm yaratıyor.

3 yönlü Ambilight 8900 serisinin dikkat çekici görünümünü tamamlıyor. Üstelik Ambilight artık aksiyon filmlerinde ve spor oyunlarında gerçekten çok hızlı hareket eden sahneleri de takip edebiliyor, bu sahnelerde renkleri kusursuz şekilde yansıtıyor.

Akıllı TV deneyimini geliştiren onaylı Android UHD TV

Philips 8900’ün de aralarında bulunduğu Android ile çalışan tüm Philips 4K Ultra HD TV’ler Google’ın da onay damgasını taşıyor. Bu, Google Play Store üzerinde bulunan ve TV’lerde kullanıma uygun olan tüm uygulama, hizmet ve içeriğe erişimleri olduğu anlamına geliyor. Bu uygulama ve hizmet sunumu, mevcut Philips Akıllı TV yelpazesinin üzerine eklenmiş oluyor.

Philips 9100’in uzaktan kumandası büyük ekran üzerinde dolaşmayı kolaylaştırıyor. Böylece, kullanıcıların Philips TV ile istedikleri şekilde etkileşim kurmasına izin veriliyor. İmleç, bir fare görevi görerek ekran üzerindeki menüler yoluyla işaret etmeye, tıklamaya ve ekranı kaydırmaya mümkün hale getiriyor. Kumandanın arkasında ise metinlerin kolay şekilde girilebilmesini sağlayan eksiksiz bir klavye bulunuyor. Uzaktan kumanda ile kullanıcılar TV’yi sesli komutlar yoluyla kontrol de edebiliyorlar. Bir o kadar önemlisi, tümleşik kamera sayesinde, hareketler tespit edilerek önceden tanımlanmış komutlara dönüştürülebiliyor.

Android’li Philips TV’ler Spotify Connect’i sunan ilk Smart TV’ler oldu

TP Vision, Spotify Connect’i Smart TV’lerle bütünleştirilen ilk televizyon üreticisi oldu. Connect sayesinde, Spotify Premium kullanıcıları; Android ile çalışan Philips TV’lerinde Spotify’daki tüm şarkılarını çalabilecek ve Spotify Premium’u mobil telefonlar veya tablet bilgisayarlardan kablosuz olarak kontrol edebilecekler. Spotify Connect Eylül ayından itibaren Android ile çalışan Philips TV’lerde kullanılabiliyor.

20 milyonu aşkın şarkıya kolayca erişim

Spotify Connect, telefon veya tablet bilgisayarınızı kullanarak Android ile çalışan Philips TV’niz üzerinde müziği kontrol etmenize imkan veriyor. Müzik kulaklıklardan TV’ye pürüzsüz şekilde geçebilirken, müziği her türlü akıllı telefon veya bilgisayar üzerindeki Spotify uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Müziği hiç aksatmadan arama yapabilir, diğer akıllı telefon uygulamalarını kullanabilir ve Wi-Fi kapsama alanından çıkabilirsiniz.

Spotify Connect, Android ile çalışan tüm Philips TV’lerle bütünleştiriliyor. Kullanıcılar, TV ile birlikte bir akıllı telefon veya tablet bilgisayar kullanırken, Çalma Listeleri, Göz At, Radyo ve Senin Müziğin gibi halen Spotify Premium hizmeti üzerinde mevcut olan ve kullanıcıların Spotify’ın arşivinde bulunan 20 milyonu aşkın şarkının tadını çıkartabilmesini kolaylaştıran aynı özelliklerden yararlanılabiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda çalmayı kontrol etmek için Philips TV uzaktan kumandasını da kullanabiliyorlar.

Paylaş

Bu habere yorum yaz